ИнформирањеРадио емисии

Македониум – 23 11 2022

Во најновата радио емисија Македониум имате прилика да го слушнете разговорот со Борче Величковски, претседател на Националниот совет на македонското малцинство и координатор на работата на сите Национални совети во Република Србија.

Емисијата се емитува премиерно секоја среда со почеток во 14:15 часот на Третата програма на Радио Нови Сад (РТВ Војводина). Автор и водител е Јулијана Милутиновиќ.

Повезани чланци

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button