Детско катчеЗапознај ја Македонија

Запознај ја Македонија – Скопје

Првата и втората епизода од краткиот серијал „Чудесната земја Македонија“ наменети се за главниот град – Скопје.

Во рамките на емисиите, кои е изработени од К-15 Продукција, прикажани се природните убавини на Македонија. Секоја епизода прикажува различен дел од Македонија.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Погледнте и
Close
Back to top button