ИнформирањеТВ емисии

Македонско сонце-21 04 2024

Во најновата емисија ,,Македонско сонце” имате прилика да ги проследите следните теми:

-Одбележан 43.роденден на Спенс во Нови Сад

-Интервју со Горан Васовиќ, музичар и поет од Битола

Eмисијата се емитува премиерно секоја недела со почеток во 18:00 часот на Втората програма на РТВ Војводина. Уредник на емисијата е Златко Јанкуловски.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Погледнте и
Close
Back to top button