ВестиМагазин

Поставете најубава новогодишна трпеза – едноставни идеи со кои масата ќе заблеска

Ситниците го прават животот, а вам веројатно ви останаа и премногу од новогодишното украсување на домот, нели?

Без грижа, бидејќи истите можете да ги употребите за декорирање на новогодишната трпеза. Лампиони, малку украси, панделки, балони, гламурозни чаршафи со светки, или пак дискретно зеленило кое суптилно ќе ја краси трпезата во рустичен стил.

Можностите се неограничени, изборот неверојатен, а фотките се тука да ви ја поттикнат имагинацијата, бидејќи ручекот освен тоа што треба да биде вкусен за стомакот, треба да биде привлечен и за окото:

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button