ИнформирањеТВ емисии

Македонско сонце-31 03 2024

Во најновата емисија ,,Македонско сонце” имате прилика да ги проследите следните теми:

-На 23 03 одржана е седницата на Македонскиот Национален Совет, Зорица Митровиќ е избрана, едногласно за нов председател

-Одржан Саем на книгите во Нови Сад

Eмисијата се емитува премиерно секоја недела со почеток во 18:00 часот на Втората програма на РТВ Војводина. Уредник на емисијата е Златко Јанкуловски.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button