ИнформирањеТВ емисии

Македонско сонце- 19 05 2024

Во најновата емисија ,,Македонско сонце” имате прилика да ги проследите следните теми:

-Во Македонија се одржаа председателски и парламентарни избори. По прв пат Македонија доби жена за председател, Гордана Сиљановска Давкова

-Запознајте го семејството Стефанов од Нови Сад, кое што се занимава со изработка на кори и други производи од тесто

Eмисијата се емитува премиерно секоја недела со почеток во 18:00 часот на Втората програма на РТВ Војводина. Уредник на емисијата е Златко Јанкуловски.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button