ИнформирањеТВ емисии

Македонско сонце – 18.06.2023.

Во најновата емисија ,,Македонско сонце” имате прилика да ги проследите следните теми:

  • Промоција на книгата на Оливера Доцевска во Белград;
  • Вечер на македонската изворна песна во Нови Сад;
  • Концерт на флејтистката Билјана Камчева во Белград;
  • Заеднички концерт на АКУД Соња Маринковиќ и КУД Мирче Ацев во Нови Сад;

Eмисијата се емитува премиерно секоја недела со почеток во 18:00 часот на Втората програма на РТВ Војводина. Уредник на емисијата е Златко Јанкуловски.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Погледнте и
Close
Back to top button