ИнформирањеТВ емисии

Македонско сонце- 16 06 2024

Во најновата емисија ,,Македонско сонце” имате прилика да ги проследите следните теми:

-Повереничката на рамноправност, Бранкица Јанковиќ со својата делегација беше во посета на Националниот Совет и оствари средба со председателката Зорица Митровиќ, директорот на НИУМИЦ Озрен Симјановски и секретарот на советот Марјан Јовановски.

-Во музејот на Современа уметност во Нови Сад е представен проектот Пејзажно искуство, на уметниците Роберт Јанкуловски и Моника Мотеска

-Интервју со Димитар Пејчиновски, колекционар на сликички од европските и светските првенства во фудбал

Eмисијата се емитува премиерно секоја недела со почеток во 18:00 часот на Втората програма на РТВ Војводина. Уредник на емисијата е Златко Јанкуловски.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button