ИнформирањеТВ емисии

Македонско сонце – 13.11.2022.

Во најновата емисија ,,Македонско сонце” имате прилика да ги проследите следните теми:

  • За манифестацијата Град на стрипот и настап на алтернативниот бенд од Македонија;
  • Ликовни работилници во Качарево;
  • Настап на пејачката група ,,Тоше Проески” на манифестацијата Етно глас во Панчево;

Емисијата се емитува премиерно секоја недела со почеток во 18:00 часот на Втората програма на РТВ Војводина. Уредник на емисијата е Златко Јанкуловски.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Погледнте и
Close
Back to top button