ВестиКултураНајави

Сашко Коцев повторно во Белград

Во вторник, 24 октомври, во рамките на регионалната вечер на StandUpFest во белгадскиот клуб Битеф арт кафе ќе настапат најдобрите регионални комичари, меѓу кои и Сашко Коцев.

Сашко Коцев е познат македонски театарски, филмски и телевизиски глумец, стендап комичар и водител.

StandUpFest по тринаести пат се одржува во Белград и по втор пат во Нови Сад. Собира екипа на стендап комичати од домашна, регионална и интернационална сцена, кои ќе се сменуваат пред публиката во текот на пет фестивалски дена, од 22 до 26 октомври.

Интересирањето за стендап комедијата од година до година расте, а регионалната вечер е со години една од најпопуларните фестивалски вечери.

Картите за настапот на Сашко Коцев можете да ги резервирате и купите ТУКА: https://tickets.rs/event/standupfest_regionalno_vece_8548

Повезани чланци

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button