ИнформирањеТВ емисии

Македонско сонце-24 03 2024

Во најновата емисија ,,Македонско сонце” имате прилика да ги проследите следните теми:

-На 13 03 Одржана е комеморација по повод прераната смрт на Председателот Борче Величковски

Eмисијата се емитува премиерно секоја недела со почеток во 18:00 часот на Втората програма на РТВ Војводина. Уредник на емисијата е Златко Јанкуловски.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Погледнте и
Close
Back to top button