ИнформирањеТВ емисии

Македонско сонце-07 04 2024

Во најновата емисија ,,Македонско сонце” имате прилика да ги проследите следните теми:

-Во Рума на Арт Трема Фест гостоваше Битолскиот Народен Театар со представата Кислорот

-Во Дорќол Плац е изведена представата Манифест 20, на режисерот Филип Петковски

Eмисијата се емитува премиерно секоја недела со почеток во 18:00 часот на Втората програма на РТВ Војводина. Уредник на емисијата е Златко Јанкуловски.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Погледнте и
Close
Back to top button