ИнформирањеТВ емисии

Македонско сонце-02 06 2024

Во најновата емисија ,,Македонско сонце” имате прилика да ги проследите следните теми:

-На 24.05.2024 година, со свечана академија по повод на македонскиот празник св.Ќирил и Методиј, во Педагошкиот музеј во Белград, е отворена манифестацијата Денови на Македонската култура-Допир на Македонија

-Во рамките на манифестацијата, во Пан театар во Белград, беше одиграна и представата Вај Фај на Драмското студио од Тетово

Eмисијата се емитува премиерно секоја недела со почеток во 18:00 часот на Втората програма на РТВ Војводина. Уредник на емисијата е Златко Јанкуловски.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button