ИнформирањеРадио емисии

Македониум – 07.06.2023.

Во денешното издание на емисијата Македониум имате прилика да слушнете за активностите на Деновите на македонската култура во Нови Сад и разговор со џез музичарот Гоце Стефковски.

Емисијата се емитува премиерно секоја среда со почеток во 14:15 часот на Третата програма на Радио Нови Сад (РТВ Војводина). Автор и водител е Јулијана Милутиновиќ.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Погледнте и
Close
Back to top button