ИнформирањеРадио емисии

Македониум – 21.06.2023.

Во денешното издание на емисијата Македониум имате прилика да слушнете за следните теми:

  • Регионална турнеја на Белградската филхармонија во рамките на Отворен Балкан;
  • ,,Приказните зад музиката” Фестивал на музичките документарци во Кинотеката во Скопје;
  • Во чест на Климе Садило – концерт во Охрид

Емисијата се емитува премиерно секоја среда со почеток во 14:15 часот на Третата програма на Радио Нови Сад (РТВ Војводина). Автор и водител е Јулијана Милутиновиќ.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Погледнте и
Close
Back to top button