ВестиКонкурси
Актуелно

Конкурс за суфинансирање на проекти насочени кон унапредување на правата на националните заедници во Војводина, за 2024

Покраинскиот секретаријат за образование, прописи, управа и национални заедници распиша конкурс за суфинансирање на проекти насочени кон унапредувањето на правата на националните заедници во АП Војводина, за 2024 година.

Сите македонски здруженија кои имаат седиште на територија на АП Војводина можат да конкурираат за дел од 660.000 динари колку изнесува вкупниот буџет од овој конкурс определен за македонската национална заедница.

Рок за поднесување на апликациите е 19 февруари 2024 година.

Повеќе за конкурсот, како и проектната документација можете да видите ТУКА

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button